O autorovi

Ladislav Vostárek pracoval od roku 1969 jako náborář pro Pražské kulturní středisko a zabýval se mj. i sjednáváním vystoupení pro různé hudební skupiny a diskžokeje po celé republice.
V roce 1972 se stal manažerem skupiny Shut Up Fr. Ringo Čecha se zpěvákem Viktorem Sodomou a později i s Jiřím Schelingerem.
Po rozchodu s Ringo Čechem se stal manažerem show Hvězdy světových mikrofonů Angela Michajlova a Eduarda Hrubeše se skupinou Komety a zpěváky Achillem, Zacharem a Bolkem.
Následně pracoval jako novinářský elév v kulturní rubrice Mladé fronty, kde později založil a vedl hudební anketu Sedmička Mladé fronty v její víkendové příloze. Vedle toho byl zaměstnán v hudebním vydavatelství Supraphon.
Ještě jako zaměstnanec Supraphonu začal spolupracovat s Oldou Říhou na přípravě koncertního programu Katapultu se zpěvačkou Lídou Podubeckou. Od roku 1975 začal pro Katapult psát i texty. Autorsky se podílel na všech nejslavnějších skladbách skupiny až do roku 1980 s výjimkou té, kterou má z repertoáru Katapultu nejraději. Píseň Miluji severní nebe napsal Olda Říha na text básně Františka Gellnera.


Po rozchodu s Oldou Říhou založil s Richardem Kybicem a Jirkou Vondráčkem skupinu Turbo, kterou produkoval a řídil až do roku 1988. Autorsky se podílel na všech skladbách kapely až do roku 1988.
Vedle toho se s Vladimírem Kočandrlem podílel na zrodu skupiny OK Band se zpěvačkou Marcelou Březinovou a pod pseudonymem Vlasta Voko byl spoluautorem všech skladeb OK Bandu až do roku 1985. S Vladimírem Kočandrlem vytvořil i recesní projekt Mýdlo, v rámci kterého nahrál a nazpíval velmi úspěšné skladby Po noční a Dieta, které se prodaly ve sto tisícových nákladech.


Od roku 1988 do současnosti se věnuje arbitrážím, právnímu poradenství a advokacii.
V letech 2003–2005, ovlivněn úmrtím Richarda Kybice, začal opět spolupracovat se skupinou Turbo a společně s Vladimírem Kočandrlem se autorsky podílel na vzniku desek Byl to hráč, Original Live a Návrat králů a v roce 2020 pak i na vzniku desky Noční dravci.